IFFS
Information & Fault Statistic System
Gépállapot jelentések és rezgésparaméterek
megjelenítésére, hiba statisztikai vizsgálatok.
Interface
CMMS connection, szakértői elemzések
eredményeinek átküldése a CMMS
szoftverbe,méréstervezés, ütemezés.
BDES
Board of Diagnostic Expert Systems szakértői
rendszerek vizsgálati eredményeinek
integrált megjelenítése.
Risk Analyser
Forgógép állapotfüggő Kockázati
Mátrix dinamikus megjelenítése,
automatikus kockázati besorolás.
Cégünk az állapotfüggő– és a kockázat alapú karbantartáshoz (PdM & RBM) kínál különböző szoftvereket, melyek jelentős segítséget nyújtanak a döntések előkészítésében. Ez a karbantartási szoftvercsalád a különböző vizsgálati technológiák eredményeit integrálja, igény esetén kapcsolódva az adott CMMS rendszerhez. Ezáltal hatékonyabb karbantartástervezés valósítható meg.
A ThermoALERT szoftver lehetőséget biztosít a termovíziós képek központi helyen való tárolására, a képek alapján szakértői jelentések létrehozására, adatok visszakeresésére és hőmérsékleti trendek készítésére. A ThermoALERT szoftver saját, önálló adatbázissal rendelkezik, de kapcsolatban van ExpertALERT szoftver rezgésdiagnosztikai adatbázisával is. Innen veszi át a műszaki hely hierarchiát és lekérdezi, rezgésdiagnosztikai jelentésekhez tartozó hibákat.
A program segítségével megerősíthetők a rezgésanalízissel feltárt géphibák, illetve azonosíthatók a termográfiával feltárható problémák. Mérési pontok adhatók a vizsgált berendezések modelljéhez, melynek azonosítását digitális kép segíti. A hasonló hőképek gyorsabb elemzéséhez, vagy kiértékeléséhez automatikus jelentésgeneráló funkció tartozik. Az elemzői munkát kiértékelő sablonok segítik. A sablonokban a vizsgálat szempontjából érdekes területek és vonalak jelölhetők ki. A területen belül minimális-, maximális- és átlaghőmérséklet határozható meg, melyek a további trendvizsgálat alapját képezik. A vonalak mentén megjeleníthető a hőmérséklet eloszlása. A jelentésgeneráló rendszer lehetőséget ad a rezgésdiagnosztikai vizsgálatok eredményeinek és a termográfiai elemzéseknek az összevetésére.
Az OilALERT szoftver elsődleges feladata az olajelemzések szakértői jelentéseinek rendezett tárolása, az adatok, statisztikák, trendek megjelenítése. A felhasználó rendszerint más cég olajvizsgáló laboratóriuma által készített elemzéseket, jelentéseket ad át cégünknek további vizsgálatok végzése céljából. Az olajelemzések eredményei kerülnek feltöltése az OilALERT adatbázisába. A szoftver nem csak tárolja a mért adatokat, hanem trendeket készít, határérték túllépéseket figyel és lehetőséget ad arra, hogy az eredményeket összevessük más diagnosztikai technikák eredményeivel.
Tárolja a Ferrográfiai elemzések eredményeit, és lehetőséget biztosít az adatok további vizsgálatára, jelentéskészítésre. A Ferrográfiai elemzéseket és jelentéseket a megrendelő adja át, vagy cégünkkel kötött szerződés alapján mi biztosítjuk. Az elemzést végző szakember segítséget kap munkájához azáltal, hogy elérheti az ExpertALERT szakértői szoftverrel végzett rezgésdiagnosztikai kiértékelések eredményeit. Mód van arra, hogy megerősítse a rezgésdiagnosztikával megállapított géphibák meglétét, vagy kiegészítse azokat a sajátos Ferrográfiai vizsgálatok eredményeivel. A figyelt paraméterek trendelemzése további információt ad a gép állapotának fejlődéséről.
A LeakageALERT feladata a szivárgásmérések eredményeinek tárolása egy központi adatbázisban, statisztikák és trendek létrehozása. A szoftver segítségével mód van arra, hogy más diagnosztikai technológiák eredményeivel is összevessük a szivárgásmérés eredményeit.
A Risk Analyser szoftver meghatároz az adatbázisban található minden gépre egy stratégiai besorolást. Ez a besorolás bármikor elérhető, és a gép állapotának függvényében változik.
A besorolás két fontos részből áll:
A különböző hibanagyság kategóriák:
A BDES szoftver kapcsolja össze az egyes szakértői rendszereket, így a legfontosabb adatok egy helyen megtalálhatók, egy képernyőn integráltan megjeleníthetők. Ez mutatja a gépek valós állapotának összképét. A közös képernyőn egy kis téglalappal jelölve színkódoltan jelennek meg a gépekre vonatkozó utolsó vizsgálatok eredményei. A részletes jelentés előhívható az adott jelekre kattintva.
Az eredmény:
Az IFSS szoftver segítségével megjeleníthető az összes mérési adat és függvény, az elemzések eredménye, a jelentések, a gépek aktuális állapotára vonatkozó adatok és trendek, melyek az adatbázisokban letárolásra kerültek. Különböző statisztikák készíthetők a géphibák eloszlásáról időben és területi bontásban. A vizsgálatokhoz használt statisztikák sokfélesége lehetővé teszi olyan információk kiszűrését, mint például a leggyakrabban fellépő hibák, a legsúlyosabb géphibák. Segít kideríteni, hogy melyek azok a technológiai rendszerek, vagy területek, ahol gyakoribbak a meghibásodások, vagy kik azok a beszállítók, akiknek a termékei gyakrabban okoznak gépmeghibásodást, stb. A kapott információk segítik a karbantartókat és a döntéshozókat abban, hogy a leggyakrabban előforduló és a legsúlyosabb károkat okozó géphibákra koncentráljanak, a megfelelő beszállítókat válasszák ki, a raktárkészletüket optimalizálják, vagy a karbantartástervezést javítsák, stb.
A kapcsolat feladata, hogy jelzéseket, figyelmeztetéseket küldjön a számítógépes karbantartás irányítási rendszerbe. Ezt a számítógépes kapcsolatot biztosító interface szoftvert a megrendelő IT/IS szakembereivel közös munkában cégünk fejleszti ki. Csak a gépállapotra vonatkozó adatok kerülnek átadásra, melyek alapján munkamegrendelők generálhatók, valamint a gépek kockázati besorolása, amely szintén hatással van a munkamegrendelők kiadására.